A už se nám rozjíždí seriál malorážkových závodů a naši střelci v něm nesmí chybět. Jsou to závody, na kterých se připravujeme a získáváme nominace na Český pohár mládeže (dorostenky a dorostenci) a Kontrolní závody reprezentace (junioři, muži a ženy) a samozřejmě na vrchol celé sezony – Mistrovství České republiky v kulových disciplínách.

Naše dorostenky a dorostenci vyrazili v sobotu 29.5. na závody do nedalekého Uherského Ostrohu na 1. kolo Malorážkové ligy mládeže Zlínsko 2021 a mezi ostatními účastníky se neztratili.

Ve sportovní malorážce 60 ran leže obsadila Kateřina Popelková velmi pěkným nástřelem 582 bodů 3.místo a Katka Kazdová nástřelem 555 bodů místo 12. Ani dorostenci se ve stejné disciplíně neztratili – Radek Jančara nástřelem 566 bodů obsadil 4. místo a své první závody absolvovali i další naši mladí střelci, kteří si tak ustanovili své první osobní rekordy – Patrik Fusek si svým prvním výsledkem 546 bodů zajistil 12. místo a David Hrbáček rovněž prvním výsledkem 540 bodů obsadil 14. místo. Na první závody pěkné výsledky, jen tak dál …

V disciplíně SM 3×20 jsme měli jen jednu zástupkyni – Kateřinu Popelkovou, která si nástřelem 544 bodů zajistila 6. místo.

V neděli 30.5. se v Opavě střílel Pohár Ostroje Opava, kde jsme měli jen jednoho zástupce – juniora Františka Schröpfera – v libovolné malorážce výsledkem 588 bodů obsadil 2.místo a v libovolné malorážce 3×40 ran pak nástřelem 1129 bodů místo 5.