Jakmile to epidemiologická situace a omezení v souvislosti s COVID-19 umožnili, vyrazili naši střelci na první závody ve střelbě.

František Schröpfer absolvoval v letošním roce svůj první živý závod v zahraničí –  Mistrovství Slovenska ve vzduchových zbraních. Mezi slovenskými juniory se neztratil a ve vzduchové pušce 60 ran stoje obsadil krásné 2. místo a stal se tak vicemistrem Slovenské republiky v této disciplíně. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalších závodech, tentokrát v malorážce.

O týden později se větší skupina našich střelců vypravila na své první malorážkové závody Pohár osvobození Ostravy, kde pomalu sbírají první závodní zkušenosti v letošní sezoně. V libovolné malorážce 60 ran leže se František Schröpfer s nástřelem 585 bodů umístil mezi muži a juniory na 2.místě, ve sportovní malorážce dorostenec Radek Jančara s nástřelem 566 bodů na 8.místě, dorostenky Kateřina Popelková s nástřelem 559 bodů obsadila 12.místo a Kateřina Kazdová s nástřelem 556  bodů pak místo 14.

Střílel se i třípolohový malorážkový závod 3 x 20 ran (kleče, leže, stoje), kde v libovolné malorážce František Schröpfer s nástřelem 562 bodů obsadil opět 2. místo mezi muži a juniory, v dorostenecké kategorii Kateřina Popelková nástřelem 521 bodů obsadila 8. místo. Ostatní naši střelci se na tuto náročnou disciplínu teprve připravují.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci klubu i obce a přejeme hodně úspěchů v dalších závodech.

Zdeněk Jančara, předseda SSK Březolupy