Ve dnech 18.-20.září 2020 se poměrně velká výprava našeho klubu zúčastnila Mistrovství ČR v kulových disciplínách na naší největší střelnici v Plzni-Lobzech.

V pátek 18. 9. se do bojů zapojil Radek Ondrašík, který v disciplíně muži LM 60 obsadil 55. místo nástřelem 586,8 bodu. Je potřeba říci, že se potýká se svojí malorážkou, která není v pořádku, a proto výsledek odpovídá kvalitě použité zbraně. Tentýž den Jakub Ondrašík v disciplíně junioři LM 60 obsadil velmi pěkné 9. místo s kvalitním nástřelem 607,1 bodu.

V sobotu se do bojů zapojily naši dorostenci a dorostenky v disciplíně SM 3 x 20 ran. V mrazivém ránu při cca 3 stupních Celsia se z našich borců nejlépe dařilo zkušenému Františku Schröpferovi, který nástřelem 558 bodů (hluboko pod jeho průměrný nástřel, zima udělala své) obsadil 3. místo. Ani Kateřina Popelková nemá dobrou vzpomínku na mrazivé ráno a s nástřelem 535 bodů (pod svůj obvyklý výsledek) obsadila 15. místo.

V neděli na nás čekali poslední disciplíny pro dorosty – SM 60 ran leže. V dorostencích jsem měli dvě želízka – František Schröpfer svým průměrným nástřelem 585 bodů obsadil opět krásné 3. místo a odvezl si tak z MČR druhou bronzovou medaili. Mladý Radek Jančara zřejmě podlehl atmosféře velkého závodu a nástřelem 562 bodů (pod svůj průměr) se umístil na 63. místě. Oba naši dorostenci byli členy družstva Zlínského kraje, které se umístilo na pěkném  5. místě a k medaili mu chybělo jen 12 bodů … V dorostenkách jsme měli v ohni dokonce tři želízka – Kateřina Popelková velmi kvalitním nástřelem 587 bodů obsadila 5. místo (v jiných ročnících MČR by jí tento výsledek stačil na bednu), Barboře Popelkova její průměrný nástřel 558 bodů stačil na 47. místo a Kateřina Kazdová s trochu slabším nástřelem 551 bodů skončila na 51. místě. Naše dorostenky vytvořily družstvo SSK Březolupy, které skončilo na 10. místě. Závody se vydařili, naši střelci si srovnali výkonnost se svými soupeři z celé republiky a trenéři našli nebo si potvrdili u svých svěřenců chyby, na kterých musí pro další sezonu zapracovat. Nicméně dvě bronzové medaile v dorostenecké kategorii jsou cenným úspěchem a je potřeba za ně Františka Schröpfera pochválit. Uvidíme, jak se mu bude příští sezonu dařit mezi juniory. Chtěl bych všem účastníků poděkovat za reprezentaci klubu na tomto klání a to jak sportovní, tak i osobní a popřát jim hodně úspěchů do další sezony.