Ve dnech 5. – 6. září 2020 se vybraní střelci našeho klubu zúčastnili Finále ČPM v Plzni – tedy druhého nejvyššího závodu pro dorosteneckou kategorii. Postup do finále si museli vybojovat na dvou regionálních kolech v Ostravě a jednom společném kole v Plzni. Pro řadu sportovců je již účast ve finále oceněním jejich dobré celoroční práce a v letošní, trochu zvláštní, sezoně o to více.

V sobotu dopoledne se střílela disciplína SM 60, ve které jsme měli celkem tři zástupce a řekněme si to upřímně, moc se nám v ní nedařilo. František Schröpfer s podprůměrným nástřelem 580 bodů skončil až na 15. místě, mladý Radek Jančara si pak svým osobákem 579 bodů zajistil 17. místo, což byl pro nás jediný světlý bod této disciplíny. Při tom už účast ve finále byla úspěchem jeho letošní sezony. Kateřina Popelková mezi dorostenkami spíše podprůměrným výsledkem 573 bodů obsadila 24. místo. 

Odpoledne se pak střílela disciplína VzPu 40, kde jsme chtěli zapomenout na dopolední slabší výsledky a ukázat, že v Březolupech střílet umíme – a to se nám podařilo. František Schröpfer si spíše průměrným výsledkem 402,6 bodu vybojoval 4. místo, Kateřina Popelková s nástřelem 401 bodu obsadila 8. místo – oba výsledky jsou slušné a ukazují na dobrou přípravu našich střelců. Po závodech jsme si odpočinuli, vyčistili zbraně a hlavně jsme se snažili zapomenout na nepříliš povedenou malorážku v leže, v neděli nás čekal další závod v malorážce.

V neděli přišla nejdůležitější disciplína celého finále a to závod SM 3 x 20 ran, kde jsme měli stejně jako ve vzduchovce dva zástupce. František Schröpfer potvrdil roli favorita disciplíny a s osobním rekordem 576 bodů (190 kleče, 198 leže a 188 stoje) suverénně obsadil 1. místo v této disciplíně – blahopřejeme k umístění i osobáku. Kateřina Popelková  pěkným nástřelem 547 bodů obsadila 12. místo.

Celkově musíme hodnotit naši účast ve finále ČPM pozitivně, vezeme si vítězství v olympijské disciplíně, 2 osobní rekordy – mezi střelci z velkých klubů s profesionálními trenéry se naši dorostenci určitě neztratili. Děkuji všem účastníkům za reprezentaci klubu na tomto klání, jen tak dál, čeká nás Mistrovství republiky.