Víkend 12. a 13. června 2021 byl pro naše zkušenější střelce docela náročný.

V sobotu 12. 6. střílela Katka Popelková a Fanda Schröpfer finále mezinárodních vzduchovkových závodů PARDINI liga v Martině na Slovensku, v pěkné tenisové hale. Už jen příprava na cestu a dodržování ANTI COVID opatření pro přechod hranice a účast na závodech zabrala dost času. Finále bylo zvláštní v tom, že soutěžili proti ostatním vždy dvojice – puškař a pistolář, kteří se do finále dostali přes náročnou, 16-ti kolovou elektronickou kvalifikaci, probíhající už od listopadu 2020. A účast v kvalifikaci byla silná – zúčastnili se slovenští reprezentanti, účastníci nedávného Mistrovství Evropy vzduchové zbraně a řada střelců ze Slovenska, Čech, Polska atd. Výběr dvojic z kvalifikovaných střelců probíhal podle klíče, stanoveného pořadatelem soutěže.

Katka střílela ve dvojici se zkušeným Tomášem Čajkou z SSK Policie Ostrava, Fanda střílel ve dvojici s mladou Klárou Skoumalovou z SSK Korunní Ostrava. Konkurence byla veliká, bohužel, ani v jednom případě nastřílené výsledky nestačili na postup do dalšího kola …

Při závodech proběhla skvělá tombola a večer byli všichni doma, aby se připravili na nedělní malorážkové závody v Opavě. Závod měl výbornou atmosféru a díky netradičnímu pojetí se naši střelci seznámili s řadou svých kolegů z jiných států. Děkujeme pořadatelům, že takovouto soutěž vymysleli a zrealizovali, škoda, že něco podobného neproběhlo i v Čechách.

Memoriál Oldřicha Gavendy, pojmenovaný po nedávno zemřelém předsedovi SSK Ostroj Opava, přivítal v neděli 13. 6. velkou výpravu z Březolup. Závod byl těžký, na střelnici foukal vítr a měnili se světelné podmínky, ani teplota nebyla příznivá. Tomu odpovídali i nastřílené výsledky všech účastníků.

V disciplíně sportovní malorážka 60 ran leže dorostenka Katka Popelková nastřílela výborných 581 bodů a jen o jeden bod skončila na 4.místě, Katka Kazdová nastřílela 560 bodů to jí stačilo 8.místo, nejmladší Barbora Popelková dala 545 bodů a obsadila 10.místo.

V téže disciplíně dorostenců nás reprezentovali Radek Jančara, který střelil 565 bodů a jen nižší počet centrů ho odsunul na 4.místo, Patrik Fusek si vylepšil osobák na 557 bodů a obsadil 7.místo, David Hrbáček dal 539 (jen o bod za svým osobákem) a obsadil 15. místo. Naši dorostenci se závod od závodu lepší, jen tak dál.

V libovolné malorážce střílel Fanda Schröpfer a s podprůměrným nástřelem 576 bodů obsadil 3.místo.

V disciplíně sportovní malorážka 3 x 20 ran nás reprezentovala Katka Popelková, která se díky nástřelu 521 bodů umístila na 3.místě.

V disciplíně libovolná malorážka 3 x 40 ran střílel jen Fanda Schröpfer, který se svým slabším nástřelem 1091 bodů stačil jen na 12.místo.

Všem děkujeme za reprezentaci klubu a přejeme hodně úspěchů při dalších závodech.