Tento týden jsme začali závodit už ve středu 16.6., kdy SSK Věžky pořádalo tradiční Jarní cenu ve VzPu 30 leže pro nejmladší střelce. Vzduchovku musela většina střelců oprášit, protože několik týdnů už střílíme malorážku. Závod by se pro nás dal nazvat bramborovým, protože jsme měli několik umístění na 4. místě, což závodníka nepotěší ….

Nejprve Ti nejmladší – v mladších žácích jsme měli jen našeho benjamínka Pavla Hrabalíka, který se s výsledkem 273,4 bodu umístil na 4. místě.

Ve starších žákyních startovala Barbora Popelková, která nástřelem 308,6 bodu získala jaké jiné, než 4.místo.

Ve starších žácích jsme měli zástupce tři a byli ve výsledkové listině pěkně za sebou – David Hrbáček s nástřelem 304,9 bodu obsadil 3. místo, Radek Jančara nástřelem 303,9 bodu naše oblíbené 4.místo a nakonec  Jánoš Štěpán nástřelem 301,3 bodu obsadil místo 5.

V neděli 20.6. se střílela v Ostravě Letní cena Olympu Ostrava v malorážné pušce a naši střelci na ní nemohli chybět. Vysoké teploty jim samozřejmě komplikovali střelbu, ale je potřeba být připraven na všechny podmínky.

V disciplíně SM 60 nás reprezentovala Katka Popelková a díky svému standardnímu výkonu 582 bodů obsadila 5.místo, Katka Kazdová se oproti minulým závodům zlepšila a díky velmi slušnému nástřelu 574 bodů obsadila 9.místo. Jen tak dál.

V disciplíně SM 3×20 střílela jen Katka Popelková a její spíše podprůměrný výkon 531 bodů jí stačil na 7.místo.

Za tři týdny nás čeká 1.regionální kolo ČPM v Ostravě a je potřeba na něj dostatečně připravit – k tomu bude sloužit příští týden 2.kolo Malorážkové ligy mládeže Zlínska, které se střílí 26. 6. v Uherském Ostrohu – trenéři určí účastníky a způsob dopravy.