V sobotu 9.4.2022 vyrazila skupinka našich střelců na první malorážkové závody – a protože počasí nebylo ideální, byli jen rádi, že se střílelo v nově vybudované halové střelnici v Bruzovicích u Frýdku-Místku. Střílelo se na elektronické terče, takže ve větším klidu a pohodě. Na výsledcích bylo vidět, že za sebou mají jen ojedinělý trénink, pořádná příprava teprve přijde, bude potřeba nastřílet objemy ran a zase si přivyknout na vúni střelného prachu …

Střílela se SM/LM 60 (bez rozlišení kategorií) a naši střelci příliš nezářili …. Kateřina Popelková dala slabších 570 bodů, které jí stačili na 6.místo, její mladší sestra Barbora Popelková se nástřelem 569 bodů (téměř vyrovnala svůj osobák) zařadila za ni na 7.místo, Kateřině Kazdové závod vyloženě nesedl, slabý nástřel 553 bodů jí stačil jen na 14.místo a konečně David Hrbáček nástřelem 547 bodů obsadil místo 15.

V sobotu 16.4.2022 pojedeme na další závody do Ostravy – Poruby, tentokrát již na otevřenou střelnici – snad bude počasí alespoň trochu přívětivé …. a střelíme si tam kromě ležky (SM/LM 60) i třípolohový závod SM/LM 3×20 podle nových pravidel.

Naši ležkaři mají v rámci kraje svůj vrchol soutěží – Krajskou střeleckou ligu Zlínska, kde v neděli 10.4.2022 stříleli v Nivnici na elektronické terče finále celé soutěže. Soutěž byla pěkně připravená a probíhala hladce. Naši střelci se ve finále neztratili.

Ve věkové kategorii do 12-ti let jsme měli jediného zástupce – Pavla Hrabalíka, který střelil 289,4 bodu a skončil ve finále na 8.místě.

Ve věkové kategorii do 14-ti let to bylo veselejší – finále vyhrál David Hrbáček nástřelem 310,6 bodu (nový osobák, blahopřejeme), na 2.místě se umístil Štěpán Jánoš s nástřelem 309,4 bodu, na 9.místě skončila Lada Knotová s nástřelem 296,5 bodu (nový osobák, blahopřejeme) a na 11.místě naše nová členka Anička Vránová s nástřelem 292,1 bodu (její první osobák, blahopřejeme).

Celkově v celé soutěži v kategorii do 12-ti let skončil Pavel Hrabalík na 7.místě.

V kategorii do 14-ti let dívky skončila celkově Lada Knotová na 5.místě, Barbora Popelková na 7.místě (škoda, vynechala finále, mohla celou kategorii vyhrát, měla málo účastí) a konečně Anička Vránová na místě 8.

Kategorii do 14-ti let hoši vyhrál David Hrbáček (super, blahopřejeme) a na 3. místě se usadil Štěpán Jánoš (také skvělý výsledek).

Příště si ještě v leže mohou zastřílet 24.4. na závodech ve Věžkách, pak už volá malorážka a příprava na vzduchovku stoje (Popelková, Hrbáček, Jánoš …).

Všem za reprezentaci klubu děkujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších závodech.