Od listopadu 2021 do března 2022 probíhal na Slovensku 2. ročník on-line PARDINI ligy puškařů a pistolářů, kam účastníci posílali organizátorům 1x za 14 dnů své výsledky z elektronických terčů. Závod vyvrcholil finálem v sobotu 2.4.2022 v Martině, ve velmi pěkné tenisové hale, stejně jako v loňském roce.

Organizátor ligy se po úspěchu 1. ročníku „rozmáchl“ a do finále pozval celkem 60 pistolářů a 60 puškařů, aby z nich složil smíšené páry, které budou soutěžit v „páru“ – společně puškař + pistolář. Tento rozmach se moc nevyplatil, protože kdyby dodržel svá vlastní pravidla, střílelo by finále snad ani ne polovina plánovaného počtu střelců – takže nakonec finále stříleli všichni, kteří do on-line části poslali alespoň jeden výsledek a ještě organizátor hledal další střelce, kteří o Pardini ligu ani nezavadili, aby na finále přijeli. Přesto místo plánovaných 60 párů nakonec ve finále střílelo jen párů 55. Nejsem přesvědčený, že to byl ze sportovního hlediska správný postup, ale mohli jsme si vybrat – buď tyto změny pořadatele budeme akceptovat nebo na finále nepojedeme.

Nakonec převážil zájem sportovat a naši střelci do Martina vyrazili – Katka Kazdová a Popelková a Franta Schröpfer. Měl jet i Radek Jančara, ale v pátek onemocněl a na finále nejel … Klíčový pro postup do dalších kol byl výběr pistoláře podle kritérií, která pořadatel nastavil – u někoho se výběr povedl, u někoho nikoliv.

První kolo se střílelo 30 ran na papírové terče (přitahovače) a naši střelci nedopadli špatně – Schröpfer 305,3 bodu, Popelková 300,8 bodu, Kazdová 299,4 bodu, rozhodující byli pro případný postup výkony jejich pistolářů – a ty byly kvalitní jen u partnera Katky Popelkové, která postoupila do dalšího kola mezi 16 párů, které již stříleli na elektronické terče. I tam ve svém „koši“ nastřílela se svým pistolářem slušný výsledek a postoupila mezi posledních 8 párů. Konkurence byla velmi silná a na jejich pár nakonec zbylo 8.místo – i to je úspěch, ke kterému gratulujeme – závodů se zúčastnili střelci z 5 evropských zemí.

Tím pro nás definitivně skončila vzduchovková sezona a vzduchovku si střelíme ještě na Kontrolním závodě reprezentace nebo na Českém poháru mládeže – takže ji nemůžeme přestat trénovat, ale soustředíme se především na malorážkové tréninky a závody.

První závody budeme absolvovat v kryté hale v Bruzovicích – v sobotu 9. 4. 2022 disciplínu SM/LM 60 a v neděli 10. 4. 2022 disciplínu SM/LM 3×20 v nových časech – závody se střílí na elektronické terče, kdo můžete, doporučujeme účast … Další víkend pak vyrazíme v sobotu 16.4. do Ostravy – Skalky, kde si už na venkovní střelnici (doufám, že bude lepší počasí než je tento týden) střelíme opět všechny malorážkové disciplíny, tentokrát na převíječky …