V sobotu 16.4. vyrazila část střelců na první malorážkové závody Jarní cena RSCM Ostrava na otevřené střelnici v Ostravě – Skalce. Byla to celkem odvaha, na střelnici se teplota pohybovala mezi 2 – 6 stupni Celsia a střelci se museli vypořádat nejen s nástrahami začátku malorážkové sezony, ale i s nízkými teplotami.

V kategorii dorostu SM 60 stříleli jen kluci – Radek Jančara střelil 566 bodů (když si v 5.položce zimou strhl ránu na 1) a umístil se na 4.místě, David Hrbáček si dal nový osobák 559 bodů (blahopřejeme) a obsadil 6.místo a konečně Patrik Fusek střelil 550 bodů a obsadil 7.místo.

V kategorii SM/LM 3×20 střílela Katka Kazdová, která se se začátkem sezony zatím moc nevypořádala, střelila 546 bodů (hlavně je potřeba zlepšit stojku) a umístila se na 10. místě. Zkušený Fanda Schröpfer střelil těsně pod svůj osobák 575 bodů a umístil se na 2.místě – doufejme, že se oba v průběhu sezony zlepší.

V neděli 24.4. vyrazili naši ležkaři na jedny z posledních závodů ve vzduchovce na Jarní cenu Věžek – příjemná střelcice, všechno funguje jak má.

V kategorii do 12-ti let děvčata si Lada Knotová zlepšila svůj osobák na 303 bodů (blahopřejeme) a umístila se na 7.místě, Anička Vránová střelila 287,1 bodu a obsadila 10.místo. Ve stejné kategorii hoši si střelil Pavel Hrabalík nový osobák 294,5 bodu (blahopřejeme) a obsadil také 10.místo.

V kategorii do 14-ti let střílel David Hrbáček, který s nástřelem 301,5 bodu obsadil 4.místo a Štěpán Jánoš nástřelem 300,7 bodu obsadil 6. místo. U obou se jednalo spíše o nostalgii (umí podstatně lépe), oba by už měli trénovat stojku, aby se dokázali kvalifikovat na ČPM a příští rok na MČR stoje – první příležitost mají už ve středu 27.4.2022 na našich závodech ve sportovní hale.

Všem střelcům děkujeme za reprezentaci klubu a přejeme hodně úspěchů v dalších závodech.