V sobotu 5.11.2022 se naši střelci rozjeli střílet po celé Moravě. Ti mladší – ležkaři – stříleli v Nivnici, zkušenější – stojkaři – stříleli v Ostravě.

V Nivnici se střílelo 1.kolo Krajské střelecké ligy Zlínsko ve vzduchových disciplínách leže. Ti úplně nejmladší, začátečníci, stříleli 20 ran s oporou pušky – za náš klub se na startovní čáře objevil nový střelec Matyáš Hrabalík, který ve svém prvním závodu střelil 190,8 bodu a umístil se v této kategorii na 4.místě.

V disciplíně VzPu 30 do 12-ti let nás reprezetoval Pavel Hrabalík, který střelil 301,4 bodu (těsně pod osobák), které mu stačili na 7.místo a svůj druhý závod absolvovala Sabrina Svobodová, která střelila 292,6 bodu (nový osobák, blahopřejeme) a obsadila 10.místo.

V disciplíně VzPu 30 do 14-ti let jsme měli jediného zástupce – Ladu Knotovou, která střelila 304,6 bodu (nový osobák, blahopřejeme) a obsadila 2.místo.

V Ostravě se bojovalo v Podzimní ceně RSCM Ostrava – my měli v soutěži 3 střelce a všichni skončili „na bedně“. Mezi dorostenci střílel Patrik Fusek, který střelil slabších 369,6 bodu, což mu stačilo na 3.místo, mezi ženami a juniorkami střílela Kateřina Kazdová, která si dala nový osobák 613,1 bodu (blahopřejeme) a také skončila na 3.místě a konečně mezi muži a juniory střílel František Schröpfer, který dal na něj slabších 610,5 bodu, ale protože se nedařilo nikomu, stačilo mu to na vítězství v jeho kategorii. Z hlediska umístění dobrý závod, uvidíme jak naši střelci dopadnou příští víkend na GP JSB Bohumín, jediném jedničkovém závodu na Moravě, na který je předběžně prihlášeno cca 220 střelců z několika států – držme jim palce.