V pátek 11.2. vyrazil Radek Jančara do Kopřivnice na Kopřivnickou vzduchovkovou ligu, aby si vyzkoušel střelbu na přitahovače terčů a moc se mu nedařilo – nastřílel 358,3 bodů, tento typ posunu terčů mu nesvědčí. Je potřeba zapracovat na stabilitě v poloze a na spouštění.

V sobotu a neděli 12. – 13.2. stříleli naši nejzkušenější na nominačních závodech na ME v Norsku – střílela se Velká cena Středočeského kraje na střelnici v Plzni a naše účast se do análů tohoto závodu zapsala kvalitními výsledky.

Sobota tak nejdřív nevypadala – Kateřina Kazdová ve VzPu 40 střelila 403,1 bodu (blízko svému osobáku) a to jí stačilo na 6.místo, Kateřina Popelková ve VzPu 60 střelila jen 602 bodu a to jí zařadilo na 29.místo (nutno říci, že měla problém s krční páteří a dělala co mohla – co trochu rehabilitace a cvičení Kateřino ?), František Schröpfer střelil slabších 614,8 bodu, to mu stačilo v základním závodu na 7. místo, které ve finále vylepšil na 6. místo. Všichni se po závodě dobře vyspali v penzionu u Gigantu v Plzni, děvčata se večer uklidnila ovocnými poháry a jinými sladkostmi a připravila se na nedělní závody, které měli vyšší kvalitu i nástřely.

V neděli začala nejdříve Kateřina Popelková ve VzPu 60, kde se zlepšila na 606,2 bodu, což jí vyneslo na 22. místo. Po ní střílel František Schröpfer, který střelil velmi slušných 618,2 bodu (blízko svému osobáku) a to mu stačilo na 8. místo. Vyvrcholením byla pak střelba dorostu, kde Kateřina Kazdová nenechala nikoho na pochybách, kdo je králem nedělního závodu a v novém osobáku (i klubovém – blahopřejeme) 410,4 bodu obsadila s velkým náskokem 1. místo mezi dorostenci i dorostenkami – blahopřejeme, teď bude důležité podobný výsledek střelit i za měsíc na MČR na stejné střelnici.

Střelecký víkend v Plzni se vydařil a přinesl nám kvalitní výsledky i umístění, doufejme, že po dobudování naší vzduchovkové střelnice se výsledky našich střelců ještě dále zlepší a přinesou nám další úspěchy.

Teď se musíme soustředit na následující sobotu 19. 02. 2022, kde pořádáme již 52. ročník Zlaté diabolky – všechny zájemce o sportovní střelbu na ni zveme, můžete se podívat, jak sportovní střelba vypadá v praxi (je to dlouhodobě náš nejúspěšnějsí olympijský sport). Předpokládáme i mezinárodní účast – chystají se k nám střelci ze Slovenska ….. Střelit vzduchovou puškou 10 na 10 metrů (v leže i stoje) není tak jednoduché – velikost 10 na terči je totiž u puškových disciplín jen 0,5 mm …., tak se na to přijďte podívat.