Na konec ledna 2022 se do Plzně na SCOPI CUP (závod 1.kategorie, kvalifikace na ME v Norsku) chystala výprava našich nejlepších střelců, nakonec vyrazil jen junior František Schröpfer, který střílel závod ve společné kategorii juniorů a mužů. I účast jednoho střelce přinesla březolupským barvám úspěch. V sobotu 29. 1. si vystřílel svůj osobní rekord 618,9 bodu (historicky nejlepší nástřel našeho klubu ve VzPu 60, blahopřejeme), umístil se na 8.místě a to znamenalo postup do finále, což je také pro náš klub v kategorii dospělých u jedničkového závodu poprvé v jeho historii. Tam se střetl s našimi reprezentanty (jediný ve finále nebyl z repre), ale na víc než na 8. místo to nestačilo – nervozita a nezkušenost s finálem sehráli svoji roli. I to však je pro mladého střelce i pro klub velký úspěch. V neděli 30.1. se snažil výsledek zopakovat, díky jedné špatné ráně střelil slušných 616,2 bodu, což mu stačilo na 9. místo (v neděli se finále nestřílí). Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů na dalších závodech.

Za týden jsme měli opět dva závody – v sobotu 5.2. se v Brně střílelo 4.kolo Poháru SSK Slatina Brno a my u toho nesměli chybět – první závod ve VzPu 30 leže absolvovala Lada Knotová, která si výsledkem 289,3 bodu (18.místo) ustanovila svůj první osobní rekord. Dalšími ležkaři v tomto závodě byli Jánoš Štěpán s nástřelem 307,8 bodu a 9.místem a David Hrbáček s 304,6 bodu a 14.místem.

Ve stoje střílel Radek Jančara, který ve VzPu 40 s výsledkem 364,5 bodu obsadil 6.místo, Katka Kolková si střelila VzPu 60 s výsledkem 602 bodů, obsadila 3. místo a František Schröpfer s výborným výsledkem 618,7 bodu obsadil 1.místo v tomto kole a celou soutěž s velkým náskokem vede.

V neděli 6.2. jsme jen v omezené sestavě Kazdová, Popelková, Schröpfer vyrazili do Ostravy na Ostravskou únorovou diabolku, která byla současně i dalším kolem Moravsko-slezské vzduchovkové ligy – ani tady jsme nedopadli špatně – Katka Popelková střelila ve VzPu 40 průměrných 405,5 bodu, které jí stačili na 1.místo, Katka Kazdová 400,6 bodu, které jí zajistilo 3.místo, František Schröpfer 614,2 bodu a 3. místo v kategorii VzPu 60, do ligy započítal 412,3 bodu z prvních 40 ran. V tomto kole Moravsko-slezské vzduchovkové ligy jsme opět obsadili 1. místo a už nám nikdo celkové vítězství nemůže sebrat, ani kdybychom v posledním kole již nestartovali …

V příštím týdnu se snad ve větší sestavě vypravíme opět na plzeňskou střelnici v Lobzích, kde budeme stříliet poslední dva závody kvalifikace na ME v Norsku v rámci VC Středočeského kraje – držme našim střelcům palce.