A máme to za sebou – perfektně zvládnuté vzduchovkové závody na elektronické terče pro všechny kategorie závodníků – to byl úkol, který zadal předseda klubu Zdeněk Jančara a který se podle mého názoru podařil bez zbytku splnit. Čtyři směny střelců v leže a tři směny střelců ve stoje – více než 60 střelců do 18-ti let z Čech i ze Slovenska v sobotu odstřílelo své závody i finále, které jsme pro ně připravili v kategorii VzPu 30 do 14-ti let a VzPu 40 do 18-ti let.

Musím poděkovat všem pořadatelům, rozhodčím, bufetu – prostě všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na organizaci závodů za jejich perfektrní práci v průběhu celého dne, SSK Uherský Ostroh za zapůjčení SIUSů na stojku a SSK Junior Chropyně za zapůjčení jedné SETA na ležku – bez nikoho ze zmiňovaných by závod nebyl takový, jaký se podařil. Hodnocení účastníků bylo velmi pozitivní, především díky kompletní elektronice terčových zařízení a bezchybnému průběhu závodů. Kompletní výsledky závody si můžete stáhnout v jiném příspěvku.

A teď co naši střelci – ve VzPu 30 do 12-ti let nás reprezentoval Pavel Hrabalík, který s novým osobákem 301,6 bodu (blahopřejeme) obsadil 13.místo a nováček v našem klubu Sabrina Svobodová si na svém prvním závodu dala svůj první osobák 280,4 bodu a obsadila 18.místo.

V kategorii VzPu 30 do 14-ti let Lada Knotová vyrovnala svůj osobák a s nástřelem 303 bodu obsadila 8.místo a Štěpán Jánoš slabším nástřelem 295,2 bodu obsadil 14.místo

V kategorii VzPu 40 střelila Kateřina Kazdová 396,6 bodu a obsadila 3.místo, Barbora Popelková střelila 392,1 bodu a obsadila 7. místo, Kateřina Popelková dala 390,8 bodu a obsadila 8.místo, Radek Jančara střelil 375,4 bodu a obsadil 14.místo, David Hrbáček si na svém prvním stojkovém závodě střelil 334,3 bodu, ustanovil si první osobák a skončil, na 23.místě, stejně tak i Štěpán Jánoš střílel svůj první stojkový závod, střelil 329 bodů, také svůj první osobák v disciplíně a skončil na 24.místě.

Po základním závodu následovalo finále, ve kterém zvítězila Kateřina Kazdová (blahopřejeme), na 7.místě skončila Barbora Popelková a na místě 8. Kateřina Popelková.

Děkujeme obci Březolupy za poskytnutí sportovní haly pro závody i další podporu, kterou poskytuje našemu klubu sportovní střelby.