Tak už máme za sebou malorážkovou sezonu, která vyvrcholila o víkendu 22.-24. 9. 2023 MČR v kulových zbraních na naší největší střelnici v Plzni – Lobzích. Pojďme se podívat na naše výsledky, které byly dobré i slabší …

První nastoupil na stav už v pátek 22.9. Franta Schröpfer na LM 60 – na celá čísla střelil 593 bodů (nový osobák, blahopřejeme) a kdyby se v juniorech hodnotilo na celá čísla, tak by byl mistrem republiky (škoda), bohužel se od juniorů hodnotí výsledek na desetiny bodu, kde 615,1 bodu stačilo jen na 6.místo. Přesto je to nejlepší výsledek i umístění střelce z našeho klubu na tomto MČR.

V sobotu 23. 9. Franta střílel LM 3×20 a tam už to tak dobře nedopadlo – slabší výsledek 564 bodů mu stačil jen na 9. místo, takže mu těsně utekla účast ve finále …, škoda …

V soboru stříleli i naši zkušenější dorostenci disciplínu SM 3×20 – Katka Kazdová střelila 557 bodů a to jí stačilo na 11. místo (nutno podotknout, že přijela nachlazená a v nepříliš dobrém zdravotním stavu, nicméně chtěla absolvovat svoje poslední MČR jako dorostenka, škoda, že nebyla v dobré kondici), Radek Jančara neměl svůj den a nástřel 524 bodů mu stačil jen na 25. místo.

V neděli 24. 9. stříleli naši dorostenci SM 60 – Katka Kazdová střelila 573 bodů a to jí stačilo na 38. místo, Radek Jančara střelil 571 bodů a to mu stačilo na pěkné 22. místo. Přijeli za námi i začínající střelci z malorážky – ležkaři, kdy Štěpán Jánoš na svém prvním kulovém MČR střelil 567 bodů (škoda výpadku ve dvou položkách, jinak to bylo ještě podstatně lepší) a umístil se na 34. místě, na první účast na takovémto velkém závodu, kde nervy hrají svoji roli, je to výborné umístění a David Hrbáček, který se s nástřelem 555 bodů (naprosto vyrovnaný nástřel v položkách) umístil na 69. místě – i tam sehrál svoji roli zdravotní stav, který nebyl optimální a v jeho směně (střílel v ní z Březolup jediný) si se střelci hrálo sluníčko ….

Všem účastníkům MČR děkujeme za reprezentaci klubu a samozřejmě snahu dosáhnout co nejlepších výsledků … sport je složitý a ne vždy vyjde tak, jak bychom si představovali. Ve fotogalerii najdete několik obrázků ze závodu.

Po MČR vyčistíme malorážky (někteří ještě chtějí vyrazit 1. 10. na SM 60 do Přerova), uložíme je do trezoru a začneme se připravovat na vzduchovou sezonu – už 15. 10. máme domácí vzduchové závody pro střelce do 18-ti let, kde by se měli představit všichni naši členové v této věkové kategorii.