Všichni zkušenější střelci klubu si postupně vybojovali účast ve finále Kontrolních závodů reprezentace a Českého poháru mládeže za rok 2023 – o víkendu 8.-10.9. stříleli tato finále na naší největší střelnici v Plzni – Lobzích.

Již v pátek 8.9. se na palebnou čáru postavili na finále KZR Katka Kazdová, která ve standardu SM 3×20 střelila svých průměrných 560 bodů a Franta Schröpfer, který střelil ve standardu LM 3×20 slabších 568 bodů – ani jeden z nich nebyl se svým výkonem spokojený a do předních umístění nezasáhli.

V sobotu 9.9. se to na střelnici rojilo dorostenci a dorostenkami, kteří stříleli finále ČPM. Nejprve v disciplíně SM 60 ran leže se představili naši dorostenci – Radek Jančara střelil 573 bodů, David Hrbáček střelil 557 bodů a ani jeden z nich se neumístil na předních místech. Odpoledne se střílela VzPu 40, kde nejprve Radek Jančara střelil 383,2 bodů a v další směně Barbora Popelková střelila 390,1 bodu – ani v tomto případě dosažené výsledky nestačily na dobré umístění …

V neděli 10.9. ve finále KZR střílel už jen Franta Schröpfer, který ve VzPu 60 střelil 611,1 bodu a ani zde výsledek nevybočil z nepříliš příznivého víkendu pro náš klub.

Našim střelcům se v letošním roce ve finále druhých nejdůležitějších závodů příliš nedařilo, za 14 dnů mají šanci složit reparát na nejdůležitějších závodech sezony – na MČR kulové zbraně, které se také střílí v Plzni. Je potřeba všem poděkovat za reprezentaci klubu, už jen kvalifikace do finále těchto závodů je pro některé závodníky úspěch.

Na MČR budou startovat v disciplíně SM/LM 60 střelci Kazdová Kateřina, Jančara Zdeněk, Jánoš Štěpán, Hrabalík Pavel a Schröpfer František, v disciplíně SM/LM 3×20 střelci Kazdová Kateřina, Jančara Zdeněk a Schröpfer František. Držme jim palce, ať jim MČR vyjde lépe … je to vrchol celé malorážkové sezony.