Velký pohár se říká Kontrolním závodům reprezentace (pro dospělé) a Malý pohár se říká Českému poháru mládeže (pro mládež do 18-ti let) … jedná se vždy o druhou nejvyšší soutěž pro střelce z ČR, hned po mistrovství republiky. Oba poháry měli svá druhá kola, jen týden po sobě.

Na velký pohár vyrazila Katka Kazdová a Franta Schröpfer do Plzně – v pátek 16.6. stříleli vzduchovku VzPu 60 – Katka dala jen slabších 597,6 bodu, Franta slušných 615,6 bodu. V sobotu 17.6. střílel vzduchovku jen Franta, který dal opět slušných 616,7 bodu – oběma výsledky si pojistil účast ve finále, Katka k tomu má ještě jednu příležitost, zatím se do finále nekvalifikovala.

Po vzduchovce následovala malorážka – 3×20 je pěkně náročný závod … v sobotu Katka dala průměrných 556 bodů, Franta na něj slabších 568 bodů. V neděli je čekali dva standardy – Katka se v prvním zlepšila na 562 bodů a ve druhém opět dala průměrných 557 bodů – nedělní výsledky jí stačili na kvalifikaci do finále KZR ve standardu. Franta první nedělní závod dal opět slabších 568 bodů (klečák, klečák, klečák …), druhý byl ještě slabší za 560 bodů (i ten klečák byl ještě slabší …) – naštěstí si účast ve finále zajistil už v 1.kole KZR.

Malý pohár se střílel v sobotu 24.6. nejprve v Bílovci, kde ve VzPu 40 – střílel Radek Jančara, který si nástřelem 386,9 bodu pojistil účast ve finále ČPM, David Hrbáček si nástřelem 362,5 bodu zatím postup do finále nevybojoval. Bára Popelková dala 395,3 bodu a suveréně si zajistila účast ve finále.

Odpoledne se střílela malorážka v leže, které se zúčastnil jen David Hrbáček který si nástřelem 563 bodů zajistil účast ve finále této disciplíny. V neděli se střílel standard 3×20, kde náš klub reprezentoval jen Radek Jančara – nástřel 513 bodů patří mezi jeho slabší výsledky … a do finále ho neposunul.

Děkujeme všem střelcům za jejich reprezentaci klubu a držíme jim palce na dalších závodech. Už od čtvrtka 29.6. bude Katka Kazdová a Franta Schröpfer střílet v Plzni mezinárodní závody olympijských nadějí HOPES, kam byli nominováni díky svým dosavadním výsledkům – držme jim palce.