O víkendu 16.-17.7.2022 proběhlo v Bílovci a v Ostravě-Porubě 2. regionální kolo Českého poháru mládeže, kterého se naši střelci zůčastnili.

Před tímto závodem jsme se společně připravovali na dvoudením soustředění na střelnici v Březolupech, abychom na závody přijeli v co nejlepší kondici. Večer po první dnu jsem si chvíli sedli, opekli společně s rodiči střelců uzeniny a povykládali si o budoucnosti našich členů, klubu i střeleckého sportu. Trénink byl o to efektivnější, že jsme se mohli rozdělit na dvě skupiny, jedna mohla trénovat vzduchovku a druhá malorážku na jednom místě a tím racionálně využít čas i trenérské kapacity. Na soustředění přijel i šéf RSCM Ostrava pan Tomeček, aby přispěl svými radami a pomocí k přípravě našich střelců.

V sobotu začínalo ČPM v Bílovci vzduchovou puškou a docela se nám dařilo – Katka Popelková střelila 405,7 bodu a zvítěžila, její sestra Barbora Popelková střelila 400,3 bodu a obsadila 4.místo a konečně Katka Kazdová dala slabších 393,6 bodu a skončil na 6. místě. Všechny střelkyně si těmito výsledky zajistili účast ve finále ČPM. S kluky to bylo slabší – Patrik Fusek střelil 373,4 bodu a skončil na 14.místě a Radek Jančara střelil 368,7 bodu a skončil na 16.místě.

Odpoledne se střílela sportovní malorážka leže 60 ran v Ostravě – Porubě – Katka Popelková střelila 576 bodů a skončila na 5. místě, Katka Kazdová střelila také 576 bodů a skončila na 6. místě na nižší počet centrových 10, Barboře Popelkové se nedařilo a s výsledkem 551 bodů skončila na 14.místě. Obě Katky si zajistili účast ve finále ČPM v Plzni. Mezi dorostenci se dařilo Davidu Hrbáčkovi, který si střelil nový osobák 571 bodů (blahopřejeme) a tím si zajistil 5.místo, Radek Jančara střelil slabších 561 bodů a skončil na 12. místě, Patrik Fusek střelil slabých 543 bodů a skončil na 20. místě. David a Radek si zajistili účast ve finále ČPM v Plzni.

V neděli v disciplíně sportovní malorážka 3×20 ran jsme měli jen jediného zástupce – Katku Kazdovou, která si střelila nový osobák 561 bodů (blahopřejeme, konečně jí vyšla stojka) a zvítězila – tím si zajistila účast ve finále ČPM v Plzni.

Zajištěnou účast na finále ČPM mají v disciplíně SM 60 naši střelci Kazdová, Popelková K., Jančara, Hrbáček, v disciplíně SM 3×20 Kazdová a Popelková K. a konečně v disciplíně VzPu 40 střelci Kazdová, Popelková K., Popelková B., Jančara – ostatní budou mít poslední příležitost získat body k účasti na finále na 3. společném kole ČPM v Plzni ve dnech 20.-21.8. – věnujte přípravě dostatečnou pozornost, finále ČPM je druhý vrchol dorostenecké střelecké sezony, hned po MČR.

Teď bude v závodech trochu delší přestávka, dalšími závody je až začátkem srpna 3. kolo KZR v Plzni a o týden později v Bezolupech finále Letní vzduchovkové ligy mládeže Zlínska … – na které všechny srdečně zveme. Více o dalších plánovaných závodech najdete v našem klubovém kalendáři.