V sobotu 13.srpna 2022 se v Březolupech sešli střelci z celé Moravy, aby stříleli poslední, 4. kolo, Letní vzduchovkové ligy mládeže Zlínska. Závod spolupřádají SSK Nivnice a SSK Březolupy již několik let a postupně přechází v těchto závodech ze střelby na papírové terče na střelbu na elektronické terče, aby účastníci závodů byli připraveni lépe na velké závody, které se dnes střílí výhradně na elektronické terče. Ze 4 kol (2 se stříleli v Březolupech a 2 v Nivnici) se vybírali 3 nejlepší výsledky, které pak prostým součtem dávali celkové pořadí v této dlouhodobé soutěži.

V kategorii VzPu 30 do 12-ti let vyhrál toto kolo Maxmilián Mléčka z SSK Junior Chropyně, na druhém místě se umístila Laura Versteegh z SSK Patriot Brno a na třetím místě Tomáš Janík z SSK Nivnice.

Celkovou LVLM Zlínska v této kategorii vyhrála Vendula Halíčková z SSK Uherský Ostroh, na druhém místě skončila Laura Versteegh z SSK Patriot Brno a na třetím místě Kryštof Smetana z SSK Nivnice.

V kategorii VzPu 30 do 14-ti let vyhrála toto kolo Katka Křižanová z SSK Junior Chropyně, na 2. místě skončil Štěpán Jánoš z SSK Březolupy a na třetím místě Anička Vránová také z SSK Březolupy (střelila si nový osobák 304,1 bodu, blahopřejeme).

Vítězkou celé ligy v této kategorii se stala Katka Křižanová z SSK Junior Chropyně, na druhém místě se umístil Štěpán Jánoš z SSK Březolupy a na třetím místě skončila Alexandra Korvasová z SSK Uherský Ostroh.

V kategorii dorost VzPu 40 v tomto kole vyhrála Renata Žáková z SSK Nivnice, na druhém místě skončila Katka Popelková z SSK Březolupy a na třetím místě pak její sestra Barbora Popelková také z SSK Březolupy.

Celkově ligu v této kategorii vyhrála Tereza Zetková z SSK Nivnice, na druhém místě skončila Renata Žáková z SSK Nivnice a na místě třetím Kateřina Popelková z SSK Březolupy.

Abychom toto finále na elektronické terče zpestřili a účastníkům připravili možnost závodit jako na velkých závodech, připravili jsme pro 8 nejlepších střelců dnešního závodu ve VzPu 40 finále podle posledních pravidel ISSF. Střelci po 5-ti ranných položkách postupně z finále vypadávali, až jako poslední vypadla na 3.místě Barbora Popelková z SSK Březolupy a šlo se do boje o 1.místo oceněné finanční částkou.

V tomto Gold finále se střílí vždy po jedné ráně a rány účastníků se mezi sebou srovnávají – kdo střelí vyšší číslo, získává 2 body, kdo nižší 0 bodů. V případě shodného nástřelu dostane každý z účastníků jeden bod. Vyhrává ten, který první dosáhne 16-ti bodů a přitom nad soupeřem vede nejméně o 2 body.

Do Gold finále se dostali Renata Žáková z SSK Nivnice a Kateřina Popelková z SSK Březolupy. Po vyrovnaném začátku nasadila Renata k úniku a vedla již 12 : 6, pak ještě 15 : 11 – vypadalo to na rychlý konec. Kateřina se nevzdala, řekl bych závěřečným finišem snížila náskok Renaty až vyrovnala na 15 : 15. V poslením výstřelu závodu zapracovali nervy, kdy Renata střelila jen 8,9 bodu a Kateřina 10,2 bodu, což ji vyneslo vítězství v Gold finále – blahopřejeme.

Děkujeme všem pořadatelům za uspořádání serálu závodů, všem střelcům za účast na nich a všem přejeme bezvadný zbytek prázdnin a případných dovolených.

O víkendu 20. – 21. 8. se v Plzni sjednou všichni dorostenci, aby stříleli III. společné kolo Českého poháru mládeže a studenti vysokých škol, aby střílel Akademické mistrovství ČR. Za náš klub se ČPM zúčastní Barbora a Kateřina Popelkovi, Kateřina Kazdová, Radek Jančara, David Hrbáček a Patrik Fusek, při Ak MČR nás bude reprezentovat František Schröpfer. Všem přejeme hodně úspěchů v těchto závodech.

Výsledky tohoto kola závodu si můžete stáhnout zde, stejně jako celkové výsledky Letní vzduchovkové ligy mládeže Zlínska.