Zdravíme všechny příznivce sportovní střelby a jsme rádi, že jsme mohli úspěšně uspořádat již 51.ročník tradičního vzduchovkového závodu Zlatá diabolka, letos s mírnou, ale přeci jen zahraniční účastí. Celkem se závodu zúčastnilo 72 střelců, jak ze vzduchové pistole, tak i ze vzduchové pušky. Střílelo se na papírové i elektronické terče a naši střelci ho brali jako přípravu na MČR ve VzPu mládeže, které se koná za 14 dnů v Plzni a nebo jako přípravu na GP Bílovce a GP JSB Bohumín, které se konají za týden. Situace byla trochu komplikovanější, protože jsme se museli vypořádat s omezeními danými situací s COVID-19 – ale všechno jsme v pořádku zvládli. A ještě k tomu se předseda klubu trochu „pomstil“ našim stojkařům a nechal je střílet v „nulté směně“ od 7 hodin (abychom zvládli závod na elektronické terče v rozumném čase) – pro některé to bylo kruté vstávání ….

A teď k našim výsledkům :

Ve VzPu 30 do 12-ti let máme opět svého zástupce, je to Pavel Hrabalík, který si střeli 273,1 bodu … jen tak dál.

Ve VzPu 30 do 14-ti let jsme měli střelců více – Jánoš Štěpán střelil pěkný výsledek 309,7 bodu a obsadil nevděčné bramborové 4.místo, Barbora Popelková střelila spíše průměrných 307,2 bodu a obsadila 7.místo, Radek Jančara si řekl, že doma vyzkouší znovu ležku (už střílí stojku), dal si slabších 305,9 bodu a obsadil 8.místo a konečně David Hrbáček si sřelil také slabších 296,1 bodu a obsadil 13.místo.

VzPu 40 a v poslední době naše nejúspěšnější disciplína – stejně jako při minulém ročníku jsme v ní obsadili téměř celou bednu – 1.místo Kateřina Popelková spíše průměrným výsledkem 404,7 bodu, 2.místo Kateřina Kazdová svým slušným výsledkem 397,6 bodu, dále pak Patrik Fusek si střelil svůj nový osobák 372,6 bodu (blahopřejeme) a obsadil 9.místo a nakonec Radek Jančara, který si střelil 352,1 bodu a obsadil 12.místo.

VzPu 60, kde se po dlouhé době sešli všichni naši „zkušenější“ střelci, aby reprezentovali klub na domácích závodech – František Schröpfer si střelil svůj oblíbený půměrný výsledek 610,3 bodu a obsadil 2.místo, Kateřina Kolková střelila svých 599,1 bodu a obsadila 8.místo a nakonec Radek Ondrašík mladší také oprášil vzduchovku, bez tréninku střelil 596,1 bodu a obsadil 10.místo.

Všem organizátorům, rozhodčím a dalším spolupracovníkům děkujeme za práci, kterou odvedli při organizaci a přípravě závodů, SSK Junior Chropyně a Ing. Karlíkovi z Nivnice děkujeme za zapůjčení elektronických terčových zařízení pro střelbu ve stoje (nemáme jich zatím dost …). Všem účastníkům děkujeme za disciplínu, která provázela celé závody a těšíme se, že se potkáme na dalších závodech …

Výsledky závodů najdete v odrážce Naše akce …