První květnový den, po noci čarodejnic jsme se vypravili na Jižní Moravu do Prosiměřic, abychom si (někteří poprvé v letošní sezoně) zastříleli z malorážky. Na závody v Prosiměřicích se vždy těšíme, protože hlavními cenami jsou výborná vína z okolních vinohradů …. Bylo krásné počasí, lehce slunečno, nefoukal vítr, byli příznivé podmínky pro střelbu … i když zatím nemáme moc natrénováno a sezona začíná.

Stříleli jsme standard SM/LM 3×20 – v kategorii dorostu Katka Kazdová střelila 550 bodů a obsadila 3.místo, v kategorii juniorů a mužů Fanda Schröpfer střelil 570 bodů a vyhrál tuto kategorii (současně to byl i nejlepší výsledek závodu).

V kategorii SM/LM 60 Katka Kazdová střelila pěkných 580 bodů a obsadila 1.místo, Radek Jančara střelil slušných 575 bodů a obsadil 4.místo, David Hrbáček dal slabších 548 bodů a obsadil 13.místo a konečně Patriku Fuskovi se závod moc nevydařil (střílel novou municí, na kterou nebyl zvyklý) a nástřelem 539 bodů obsadil 14.místo. V kategorii juniorů a mužů střelil Fanda Schröpfer 589 bodů a zvítězil (také tohle byl nejlepší výsledek závodu).

Závod se vydařil, 3x vítězství, 1x třetí místo je dobrá vizitka střelců z Březolup …

Příští víkend 7.5.2022 se bude ve Sportovní hale v Březolupech střílet 1.kolo Letní vzduchovkové ligy mládeže Zlínska v kategoriích VzPu 30 a VzPu 40, opět na elektronické terče SETA – všechny srdečně zveme …