Už ve čtvrtek 17.11. vyrazila dvojice Katka Kazdová a Fanda Schröpfer na mezinárodní závody Hungarian Open v Budapešti, aby získali mezinárodní zkušenosti a podívali se, jak se střílí v zahraničí …. Střelnice je v Budapešti pěkná, velmi kvalitně připravená a organizovaná, plně vybavená elektronickými terči SIUS a zázemím pro větší počet závodníků.

Páteční ráno po příjezdu na střelnici jim přineslo šok – v 1.směně střílela mezi juniorkami maďarská závodnice Ferik Csillla, ročník 2008 (tedy letos 14 let), která vedla s nástřelem 628,3 bodu – našim střelcům se z tohoto výsledku trochu podlomila kolena, protože v tomto věku naši střelci nedosahují obvykle ani 600 bodů … a ani naši reprezentanti nestřílí vždy takováto čísla … (v neděli se trochu zhoršila, dala „jen“ 627,2 bodu …, takže to nebyla náhoda). Obecně – v Budapešti byla silná mezinárodní konkurence, zejména maďarští střelci ve výsledkových listinách dominovali …

Takže pátek juniorské soutěže – Katka Kazdová velmi slušných 610,6 bodu a 13.místo, Fanda Schröpfer na něj slabších 612,3 bodu a 10. místo – jen těsně mu unikl postup do finále … V sobotu naše dvojice střílela mixy a ani tam se neztratila – po 1.kvalifikačním kole byla na 6.místě, ve 2.kvalifikačním kole si toto umístění udržela, do finále mezi poslední 4 páry se nedostali … , byla to jejich první zkušenost v závodě mixů a ostudu určitě neudělali.

V neděli odpoledne stříleli všichni už jen ženské a mužské kategorie, tedy v daleko větší konkurenci – na Katce se projevila únava a slabších 603,2 bodu jí stačilo na 29.místo, Fanda se trochu zlepšil na 613,6 bodu a skončil na 20.místě. Oba věnovali závodů všechny své síly a získali zkušenosti, které se jim hodí už o tomto víkendu, kdy oba jedou reprezentovat klub na další mezinárodní závody GP Rapid Plzeň.

V neděli 20.11. se konala již tradiční Velká cena Chropyně, kam vyrazilo několik naši střelců vyzkoušet si střelbu na převíječky. Nejprve ležkaři – v kategorii VzPu 30 do 12-ti let nás repezentoval Pavel Hrabalík, který střelil 301 bodů (těsně pod osobák) a obsadil 8.místo, v kategorii VzPu 30 do 14-ti let střílela Lada Knotová, která dala 305,3 bodu (nový osobák, blahopřejeme) a obsadila 4.místo. Mezi stojkaři nás reprezentoval David Hrbáček, který střelil 345,8 bodu a obsadil 10.místo.

Děkujeme všem členům klubu za jeho repezentaci a už se těšíme na 14. prosince, kdy se v Březolupech bude střílet 2.kolo KSL Zlínsko v leže …