A je to za námi – v neděli 17.10. jsme odstříleli odložené MČR vduchové zbraně v Plzni a máme vzduchovkový vrchol sezony za námi …. a vrchol to byl pro náš klub výborný … Faktem je, že dělat odložené MČR na začátku vzduchovkové sezony přineslo u všech účastníků nižší výsledky, než je obvyklé, ale je to pořád lepší, než MČR zrušit …

Začněme popřádku – jako vždy od nejmladších …

Mladší dorostenky a Kateřina Kazdová – střelila si slušných 391,9 bodu, skončila na 14.místě, jako členka družstva Zlínského krajského sdružení pak obsadila 4. místo. Bude to chtít více sebekontroly, ovládnutí emocí a určitě se přes 400 bodů ještě letos dostane – v nejbližších týdnech k tomu bude řada příležitostí …

Mladší dorostenci a Radek Jančara – jeho první MČR ve stoje (teprve letos začal stojku střílet) a jeho slabších 355 bodů stačilo na 26.místo. Bude potřeba zapracovat na poloze, spouštění a ani rychlost střelby není optimální …, také si musí zvyknout na novou pušku – máme co zlepšovat, je potřeba na sobě zapracovat.

Starší dorostenky a Kateřina Popelková – i přes zdravotní problémy na MČR vyrazila, střelila si svých průměrných 403,3 bodu a to jí stačilo na titul mistrně republiky pro rok 2021 – blahopřejeme, je to její největší úspěch a po finále ČPM potvrdila, že se vzduchovkou to umí. Byla i členkou družstva Zlínského krajského sdružení, které obsadilo 4.místo a necelé 2 body ho dělilo od pomyslné bedny.

Starší dorostenci a Patrik Fusek – střelil si slabších 343,7 bodu a obsadil 28.místo. Bylo to jeho první MČR, na závody přijel těsně před nástupem na směnu, protože jejich auto bylo zablokováno několik hodin na dálnici v důsledku hromadné nehody, to všechno se na výsledku projevilo. Také musí zapracovat na technice, stabilitě a řadě dalších úkolů – i tady je co zlepšovat.

Junioři a František Schröpfer – střelil si svých průměrných 609,3 bodu, poslední ranou si odstřelil postup do finále a skončil na 10.místě. Jako člen družstva mužů Zlínského krajského sdružení, které skončilo na 3.místě si odvezl alespoň malou útěchu ve formě bronzové medaile.

Mistrovství republiky je vždy psychicky náročný závod, je potřeba ho zvládnout nejet technicky, ale i hlavou, protože ta má na střelecké výkony významný vliv. Všichni střelci by také měli před a po závodech i trénincích cvičit, protahovat svaly, aby neměli zdravotní problémy a byli optimálně připraveni podat kvalitní výkon.

V příštím týdnu vyjedeme v sobotu 23.10. všichni do Ostravy, 30.10. do Brna na VC Slatina a 31.10. na další ročník VC Chropyně a konečně v sobotu 6.11. se všichni uvidíme na 51.ročníku Zlaté diabolky v Březolupech – tam všude budeme mít příležitost buď potvrdit své výkony z MČR nebo si je vylepšit …