Vrchol vzduchovkové sezony, i tak by se dalo nazvat Mistrovství republiky ve vzduchových zbraních, které proběhlo v Plzni na armádní střelnici v Lobzích 13. 3. 2022, kde nás reprezentovalo 7 statečných střelkyň a střelců. Pojďme se podívat, co se tam všechno přihodilo …, nakonec nám přineslo i medailové umístění.

Ještě než začneme s MČR, vraťme se na víkend před ním – do Plzně si vyrazila střelnici vyzkoušet Katka Kazdová na VC SSK Dukla Plzeň – byl to závod pro „ležkaře“ a dorostence ve stoje – Katka si vyzkoušela střelnici a velmi pěkným nástřelem 407,3 bodu obsadila 3.místo – doufali jsme, že to dokáže zopakovat i o týden později.

Ale teď už pojďme jako obvykle od nejmladších – Radek Jančara v kategorii mladšího dorostu neměl ambice na přední umístění, střelil si ale na důležitých závodech svůj nový osobák (blahopřejeme) 381,2 bodu a skončil na 18. místě. Ještě ho čeká hodně práce a mnoho vystřílených diabolek, než se začne umisťovat na předních místech závodů, ale progres je vidět.

Starší dorostenky – tam jsme měli dvě želízka v ohni a doufali jsme ve slušný nástřel i umístění – Katka Kazdová střelila svůj průměrný výsledek 401,6 bodu a obsadila 10. místo, Katka Popelková střelila slabších 399,5 bodu a skončila na 11.místě – doufali jsme u obou v lepší nástřel i umístění, ale každý závod se nepodaří nastřílet skvělý výsledek. Jako členky krajského družstva Zlínského sdružení (společně k Terezou Zetkovou z Nivnice) obsadili 3.místo a odvezli si bronzovou medaili – blahopřejeme.

Starší dorostenci – Patrik Fusek neměl také velké ambice na přední umístění, jeho nástřel 384 bodů (nový osobák – super) stačil na 28.místo. Patrik bude také muset ještě na sobě zapracovat, ale má na lepší výsledky.

Junioři – František Schröpfer – doufali jsme v jeho postup do finále a v něm slušné umístění – základní závod mu moc nevyšel (přišel na stav s teplotou a nachlazením), střelil slabých 613,2 bodu a do finále postupoval ze 7. místa. Ve finále se mu dařilo více, nakonec skončil na 3. místě a získal bronzovou medaily – blahopřejeme, je to další individuální úspěch březolupských střelců na mistrovstvích republiky a je to první finále a „bedna“ na MČR v kategorii VzPu 60 v dosavadní historii klubu …

Katka Kolková střelila mezi ženami pěkný výsledek 605,9 bodu a to jí stačilo na 15.místo – je vidět, že studium omezuje možnost tréninků …, škoda, určitě má na víc …

A konečně v mužích SSK Březolupy reprezentoval Radek Ondrašík mladší, který nastřelil velmi pěkných 605.4 bodu (také ho práce omezuje v možnostech tréninků) a to mu stačilo na 12. místo.

Patrik Fusek a Katka Popelková budou v příští sezoně už střílet VzPu 60 mezi juniory, František Schröpfer se posune do mužů … a mezi „stojkaře“ do dorostu na VzPu 40 se posunou mladší ročníky 2008 – Barbora Popelková, Štěpán Jánoš, David Hrbářek – Ti si za 14 dnů 26.3. v Plzni odstřílí své poslední MČR v leže a začnou se připravovat na střelbu ve stoje … držme jim palce jak na jejich posledním „ležkařském“ MČR, tak i při přechodu na střelbu ve stoje ….

Všem našim střelcům děkujeme za reprezentaci klubu i obce, děkujeme trenérům, rodičům i ostatním příznivcům za pomoc při jejich přípravě a začneme se připravovat na malorážkovou sezonu …. Na pár fotek ze závodu se můžete podívat v naší fotogalerii …