Máme za sebou absolutní vrchol malorážkové sezony – Mistrovství ČR v kulových zbraních. Od 17. do 19. září strávilo v Plzni střelecký víkend celkem 9 našich členů, aby se v různých věkových kategoriích a disciplínách poprali o titul Mistr ČR v malorážkových zbraních. Nutno říci, že nám všechno nevyšlo tak, jak jsme předpokládali …

Začněme těmi nejmladšími – dorostenkami a dorostenci v disciplíně sportovní malorážka 60 ran leže. Nejlepšího výsledku dosáhla Kateřina Popelková, která se slušným nástřelem 584 bodů obsadila 9. místo,  Kateřina Kazdová střelila průměrných 578 bodů a obsadila 16. místo a konečně Barbora Popelková si střelila nový osobák 570 bodů (blahopřejeme) a obsadila 39. místo. Společně naše děvčata vytvořila klubové družstvo, které obsadilo mezi dorostenkami v ČR 4. místo (škoda, bedna utekla o 1 bod …). Dorostenci na tom nebyli tak dobře, nejlépe se dařilo Davidu Hrbáčkovi, který dosáhl nástřelu 557 bodů (těsně pod svůj osobák) a obsadil 77. místo, Patrik Fusek nastřelil také svých slušných 557 bodů a obsadil 78. místo a konečně Radek Jančara, kterému závod nesedl, nastřelil 555 bodů a obsadil 82. místo.

V kategorii sportovní malorážka 3×20 ran to bylo veselejší – mezi mládeží nás reprezentovala Kateřina Popelková – dosáhla 561 bodů (těsně pod osobák) a obsadila 9. místo a Kateřina Kazdová, která dosáhla slušných 550 bodů a obsadila 12. místo. Děvčata reperezentovala na MČR Zlínský kraj v jeho družstvu, které obsadilo 2.místo – blahopřejeme …

Další věkovou kategorií jsou junioři a v ní náš jediný zástupce František Schröpfer – v libovolné malorážce 60 ran leže střelil 610,6 bodu a obsadil 8. místo, v libovolné malorážce 3×40 ran střelil 1126 bodů a obsadil 11. místo. Oba výsledky byli spíše podprůměrné, určitě má na víc …

Své zástupce jsme měli i mezi muži – Radek Ondrašík v libovolné malorážce 60 ran leže střelil 597,8 bodu a obsadil 39.místo, jeho bratr Jakub střelil 585,7 bodu a obsadil 51.místo. Radek Ondrašík střílel i libovolnou malorážku 3×40 ran ve které dosáhl 1109 bodů a obsadil 14. místo.

Týden před českým MČR si náš junior Fanda Schröpfer odskočil „zatrénovat“ na Slovensko, kde na střelnici v Príbelcích střílel slovenské MSR v kulových disciplínách. Nevedl si tam špatně – v disciplíně LM 60 ran leže střelil 612,6  bodu a stal se Mistrem Slovenské republiky pro rok 2021, v disciplíně LM 3×40 si střelil nový osobák 1139 bodů, obsadil 2.místo a stal se prvním vicemistrem Slovenské republiky pro rok 2021 – blahopřejeme mu k dosaženým umístěním.

Chtěl bych poděkovat všem účastníkům MČR i jejich doprovodu za čas, který tomuto náročnému sportu věnují a ve kterém reprezentovali náš klub na vrcholné soutěži. Některým MČR přineslo radost, některým trochu zklamání – to všechno ke sportu patří.

Jeden vrchol sezony máme za sebou, vyčistíme a odložíme malorážné pušky a vytáhneme vzduchovky. Už se nám blíží další vrchol sezony – odložené MČR vzduchové zbraně, které by mělo proběhnout v Plzni ve dnech 16.- 17. října, MČR mládeže (do 14-ti let v leže) pak 21. listopadu také v Plzni. Držíme všem našim členům palce, aby dopadli na těchto závodech dobře.