Kulovým M ČR končí malorážková sezona, střelci čistí a odkládají zbraně do trezorů, trochu si odpočinou, vytáhnou vzduchovky a chystají se na sezonu vzduchovkovou …, která nás bude provázet až do jarních měsíců příštího roku.

Pojďme se podívat na naše střelce na tomto M ČR.

Už v pátek dopoledne se do závodů zapojil v disciplíně LM  60 leže náš junior František Schröpfer, který střelil svých průměrných 614,8 bodu (na celé 588 bodů) a to mu stačilo na bronzovou příčku – blahopřejeme. Ke 2. místu mu smolně chybělo 0,2 bodu, při hodnocení na celá čísla by byl stříbrný. I tak se jedná o pěkné umístění na konci jeho juniorského působení, příští rok ho uvidíme mezi muži.

V sobotu pokračoval v disciplíně LM 3×20 – základní závod střelil ve svém průměru 573 bodů a umístil se pohodlně na 3. místě, což ho kvalifikovalo do finále závodu. V něm však svůj trénink nezúročil, protože měl technickou závadu na zbrani (zlomená krytka na oko), která mu výrazně zkomplikovala míření vleže a stojkou pak ztrátu v závodu nedohonil. Konečné 7. místo je trochu zklamáním, ale víme, že nebylo způsobeno jeho špatným střeleckým uměním.

V sobotu se do závodu zapojili dorostenky, které stříleli SM 3×20 – Katka Popelková, které nevyšla střelba vkleče, obsadila hezké 7. místo, Katce Kazdové se závod úplně nevyvedl, umí lepší výsledky.

V neděli pak do Plzně přijeli i dorostenci David Hrbáček, Radek Jančara a Patrik Fusek, aby společně s dorostenkami odstříleli disciplínu SM 60 – ani v neděli se všem našim střelcům příliš nedařilo. 

Dejme našim střelcům pár dnů volna, ať ze sebe dostanou napětí z M ČR, zkusí vytáhnout a provětrat vzduchovku a v sobotu 8. 10. na závodu v Březolupech vyzkouší začátek nové sezony.