O víkendu 2.- 4. září 2022 se v Plzni konalo finále Kontrolního závodu reprezentace a Českého poháru mládeže – v obou případech se jedná o druhý nejdůležitější závod sezony, hned po MČR. Náš klub se obou závodů zúčastnil se střídavými úspěchy ….

V pátek se střílelo finále KZR v LM 3×20 a náš jediný účastník Fanda Schröpfer příliš nezářil – po slabší klečce následovala ještě slabší ležka a celkový výsledek 568 bodů neodpovídal ani jeho průměrným výsledkům v uplynulé sezoně. Snad se do MČR zlepší … V neděli se finále KZR střílelo ve VzPu 60 a tam to vypadalo podstatně lépe – Fanda střelil velmi pěkných 618 bodů a to ho posunulo do finále závodu – tam se setkal s naší absolutní špičkou, která ho ve finálovém závodě zanechala na celkovém 8. místě. I to lze považovat za úspěch, František je první střelec z Březolup, který se opakovaně kvalifikoval do finále KZR v obou disciplínách a dokonce se v jedné z nich dostal do finále mezi nejlepších 8 střelců.

Ve finále ČPM jsme měli kolísavé výsledky – nejprve se v sobotu ráno střílela malorážka SM 60 a v ní to moc skvěle nevypadalo – Kateřina Popelková dala 578 bodů a to jí stačilo na 12. místo, Kateřina Kazdová 577 bodů a to jí stačilo na 14. místo a konečně Barbora Popelková dala jen 562 bodů a obsadila 27. místo. U dorostenců to bylo ještě o trochu slabší – Radek Jančara střelil 572 bodů a obsadil 32. místo, David Hrbáček střelil 568 bodů a obsadil 37. místo.

Odpoledne se střílela VzPu 40, při které to bylo vesejší – Kateřina Popelková střelila průměrných 405,7 bodu a obsadila 4. místo (škoda, že jí jen o málo utekla bedna), Barbora Popelková si střelila nový osobák 403,3 bodu (blahopřejeme) a obsadila 6. místo a konečně Kateřině Kazdové závod vyloženě nesedl, střelila slabých 395,2 bodu a obsadila 16. místo. U dorostenců střílel jen Radek Jančara, kterému závod také nesedl, střelil slabých 369,5 bodu a obsadil 38. místo.

V neděli se střílela SM 3×20, kde jsme měli dvě Kateřiny – malorážka jim o tomto víkendu moc nešla, výsledky neodpovídají jejich schopnostem i špičkovým zbraním, které používají – Katka Popelková střelila slabých 547 bodů a obsadila 9. místo, Katka Kazdová pak slabých 545 bodů a obsadila 11. místo. Pro dobré umístění na kulovém MČR musí obě střelkyně ještě na polohách zapracovat, mají v nich zbytečné chyby, potřebují střílet nad 560 bodů.

V sobotu 10. září se střílí v Ostravě Malá cena Olympu Ostrava, které se zúčastní většina klubových střelců – tam bude možno složit reparát za některé nepovedené výsledky v Plzni (malorážka tam nešla z Březolup nikomu) a ukázat, že se jednalo o mimořádnou situaci a že na MČR uspějeme lépe.