A zase jsme byli ve Zlínském kraji první – po prvních vzduchových závodech počítaných na desetiny bodu, přes první vzduchové závody na elektronické terče jsme v sobotu 8. června 2024 uspořádali první závody na elektronické terče v malorážce. Na začátek jsme z opatrnosti zvolili jen disciplínu SM/LM 60, ale závod se podařil a uvidíme, co připravíme příště. Bez řady obětavých lidí, kteří se podíleli na přípravě střelnice, přípravě terčových zařízení, na vlastních závodech a úklidu po nich, by to nešlo – za to jim všem patří náš velký dík. Také počasí nám přálo a krásný slunečný den byl na závodech bonusem. Ještě jsme měli jedno prvenství (alespoň ve Zlínském kraji …víc nevíme, kde se něco takového stalo)- začínající střelkyně neměla dobře nastavenou zbraň a podařilo se jí místo do terče střelit do dvířek terčového zařízení, které naštěstí neplánovaný zásah přežilo …

A teď už k výsledkům našich členů na těchto závodech – v kategorii SM 60 dorostenky jsme zastoupení neměli, zato v u dorostenců jsme měli několik želízek v ohni – kategorii vyhrál Radek Jančara v novém osobním rekordu 583 bodů (blahopřejeme), na 4.místě se umístil David Hrbáček s nástřelem 567 bodů a na místě 8. pak Štěpán Jánoš s nástřelem 559 bodů – ten měl smůlu, protože se mu terčové zařízení při závodu porouchalo a musel se s tím vyrovnat.

Také v kategorii mužů LM 60 jsme měli silné zastoupení – kategorii vyhrál Franta Schröpfer nástřelem 585 bodů, na 4.místě se umístil Jakub Ondrašík s nástřelem 578 bodů, na 6.místě Radek Ondrašík mladší s nástřelem 572 bodů a na záda mu na 7.místě dýchal Radek Ondrašík starší s nástřelem 570 bodů.

Podle hodnocení účastníků se závody podařili, všem děkujeme za účast na nich. Níže si můžete stáhnout výsledkové listiny a v galerii najdete pár fotografií ze závodu ….