V neděli 26. února 2023 se do víceúčelové haly v Březolupech sjelo celkem 114 střelců z Moravy a Slovenska všech věkových kategorií, aby se zúčastnili již 53. ročníku vzduchovkové soutěže Zlatá diabolka. Když ze závodu odjížděli, všichni se velmi pozitivně vyjadřovali o průběhu a organizaci závodu, pořadatele chválili a těšili se na další ročník závodu …

Kdyby nebylo členů klubu, ale nejen jich, i řady rodičů, příbuzných a známých našich členů, nebylo by možné takto velký a prestižní závod připravit a zrealizovat – všem těmto mnoha pomocníkům je potřeba poděkovat, pochválit je – strávili na hale část soboty a celou neděli, aby připravili výborný závod na elektronické terče … (to není tak jednoduché a v republice se jich moc nepořádá …). Tady je potřeba poděkovat i těm, kteří nám zapůjčili část elektronických terčů do závodu (tolik jich opravdu nemáme …) – 2 SETA nám půjčil SSK Junior Chropyně a Ondra Karlík z Nivnice, SIUSy nám půjčil SSK Věžky a SSK Olymp Ostrava  – všem za to děkujeme, ani bez nich bychom nebyli schopni závod zorganizovat.

A teď co naši střelci na domácím závodu :

Naši nejmladší – VzPu 30 – Pavel Hrabalík střelil slušných 300,7 bodu a skončil mezi žáky do 14-ti let na 14. místě, Anička Vránová střelila pěkných 306 bodů a skončila na 9. místě a konečně Sabrina Svobodová střelila 298,3 bodu a skončila na 12. místě mezi žákyněmi do 14-ti let.

VzPu 40 bylo veselejší – kategorii dorostenky vyhrála Katka Kazdová nástřelem 405,8 bodu a Bára Popelková se s nástřelem 394,9 bodu umístila na 4. místě. V kategorii dorostenci střelil Radek Jančara svých 385,3 bodu a skončil na 6. místě a David Hrbáček střelil 360,9 bodu a skončil na 9. místě.

VzPu 60 nebyla příliš veselá, ale jedním z důvodů bylo, že se její účastníci z našeho klubu podíleli na přípravě a průběhu závodů a do „svého závodu“ nastupovali jako poslední a unavení po celodenních úkolech. Franta Schröpfer střelil na něj slabých 599,7 bodu a skončil na 5. místě, Radek Ondrašík dal 597,4 bodu a skončil na 7. místě a konečně Katka Popelková dala 592 bodu a skončila na 11. místě.

Ještě jednou děkuji všem, kteří nám pomohli závody zorganizovat, včetně obce Březolupy, které nám poskytla víceúčelovou halu k pořádání závodu … a našim střelcům děkuji za reprezentaci klubu. Už se těšíme na polovinu března, kde budeme v Plzni střílet Mistrovství ČR.