A je to tady – v sobotu 29.února 2020 proběhl neuvěřitelný 50. ročník Zlaté diabolky v Březolupech za účasti 102 střelců a musím konstatovat – povedl se – jak organizačně, tak i výsledkově. Nikoliv na konec, ale hned na začátku bych chtěl poděkovat všem členům i nečlenům klubu, kteří svojí činnosti přispěli k hladkému průběhu závodů a spokojenosti jeho účastníků. Organizace byla o to složitější, že probíhala v období omezených možností v důsledku COVID 19. V průběhu závodů jsme si vystavenými dobovými dokumenty a fotografiemi připomněli historii klubu i závodu a některá jména, která ji provázela, stejně jako celkovou historii střelectví v Březolupech. Po ukončení závodu členové chvíli poseděli a zavzpomínali jak na závod tak i na historii klubu a nezapomněli ani na plány do budoucna – hlavně na dostavbu střelnice pro její využití i na vzduchovou střelbu.

A teď k výsledkům, které nás potěšili – začněme u nejmladších do 12 let ve VzPu 30 – Barbora Popelková nástřelem 309,2 bodu obsadila 4. místo v dívkách, David Hrbáček výsledkem 300,5 bodu mezi hochy 2. místo. Svoje první závody absolvovali Jakub Buček – nástřel 294,7 a 6. místo a náš nejmladší Pavel Hrabalík nástřel 262,7 bodu a 9. místo.

Ve starších žácích do 14 let nás reprezentovat Radek Jančara, který pěkným nástřelem 313,1 vybojoval krásné 2. místo.

Nejlepší umístění jsme získali v dorostenecké disciplíně VzPu 40, kde jsme v podstatě obsadili stupně vítězů – na 1. místě pěkným nástřelem 406,6 bodu skončil František Schröpfer, na 2. místě neméně pěkným nástřelem 404,5 bodu Kateřina Popelková, neztratila se ani Kateřina Kazdová, která s nástřelem 380,3 bodu skončila na 10. místě. Tím naše úspěchy neskončili – ve společné disciplíně VzPu 60 pro muže i ženy na bronzovém 3. místě skončila nástřelem 610,8 bodu Kateřina Kolková a na 11. místě nástřelem 586,3 bodu Radek Ondrašík.

Dokumenty ke stažení: