A je to za námi – naši dorostenci odstříleli 3.kolo Českého poháru mládeže a přivezli z Plzně pěkné výsledky. Vezměme to popořádku.

Sobota 14. 8. dopoledne a SM 3×20 – Katka Popelková dala průměrný výsledek 548 bodů a 7. místo, Katka Kazdová těsně pod osobák 542 bodů a 9. místo. Možná se na nich projevila únava ze soustředění, ze kterého přijeli rovnou na závody, v každém případě musí obě zapracovat na klečáku …. Naštěstí oběma výsledky z regionálních kol a z tohoto kola stačili k jejich nominaci do finále disciplíny ČPM – blahopřejeme.

Neděle 15.8. dopoledne přišla na řadu VzPu 40 – Katka Popelková střelila slabších 400,4 bodu a obsadila 6. místo, Katka Kazdová si vylepšila osobák na 394,2 bodů a obsadila 11. místo. V dorostencích si Patrik Fusek střelil nový osobák 371,1 bodu a obsadil 29. místo (blahopřejeme k osobáku). Do finále disciplíny se kvalifikovala obě děvčata, Patrik musí ještě na sobě zapracovat a posunout svůj osobák k 390 bodům ….

Neděle odpoledne – nejmasovější disciplína – malorážka SM 60. Tady bylo naše zastoupení nejsilnější – Katka Kazdová překvapila, střelila si nový osobák 581 bodů (blahopřejeme) a obsadila 3. místo, Katka Popelková střelila 580 a obsadila 4. místo, Bára Popelková střelila 564 bodů a obsadila 26. místo. Všechna naše děvčata se kvalifikovala do finále této disciplíny, blahopřejeme. Naši dorostenci dopadli hůře – Radek Jančara se nedokázal vyrovnat se světelnými podmínkami na střelnici, střelil 561 bodů a obsadil 44. místo, nicméně z regionálních kol už má finále jisté, Patrik Fusek si střelil nový osobák 559 bodů a obsadil 44. místo, pro Davida Hrbáčka to byl první velký závod v náročných podmínkách, kromě toho měl i technické problémy s dioptrem a proto střelil jen 520 bodů a obsadil 74. místo.

Všem děkujeme za reprezentaci klubu a střelcům nominovaným na finále blahopřejeme a doufáme, že se v něm prosadí, pro pořádek rekapitulujeme nominaci na finále ČPM 4. a 5. 9. v Plzni (podle abecedy) :

VzPu 40 – Kazdová Kateřina, Popelková Kateřina

SM 3×20 – Kazdová Kateřina, Popelková Kateřina

SM 60 – Jančara Radek, Kazdová Kateřina, Popelková Barbora, Popelková Kateřina