O víkendu 19.-21.4. se v Plzni stílelo 1.kolo KZR a KSZ – náš klub na něm reprezentoval jediný střelec – Franta Schröpfer – a nevedl si špatně, i když víkendový program byl pěkně náročný. Nejprve v pátek střílel VzPu 60 a slušným nástřelem 617,8 bodu obsadil 5.místo a kvalifikoval se do finále celé soutěže. V sobotu střílel nejprve LM 3×20, kdy se mu nepodařil klečák a nastřílel jen 567 bodů, po něm pak následovala LM 60 a ani v ní se mu moc nedařilo, dal jen 607,6 bodu – to všechno při dešti a teplotách kolem 2 – 3 stupňů … V neděli ráno byla Plzeň pokryta sněhem (na autě jsme ho měli cca 1 cm) a teplota oscilovala kolem bodu mrazu … – a v těchto podmínkách se stříleli dva závody LM 3×20. V tom prvním především díky teplotě měl slabší stojku, ale stále mu to stačilo na slušných 571 bodů, ve druhém závodě konečně nastřílel všechny polohy svým průměrem a střelil pěkných 575 bodů, což mu opět stačilo na 5.místo a kvalifikovalo ho to opět do finále celé soutěže.

O týden později – víkendu 27.-28.4. se střílelo v Bílovci a Ostravě 1.kolo ČPM, kde jsme měli také zastoupení. Teploty byli podstatně příznivější, než o týden dříve v Plzni. Nejprve v Bílovci stříleli naši dorostenci v sobotu ráno VzPu 40 – Radek Jančara střelil svých průměrných 396,7 bodu a ze 4.místa se kvalifikoval do finále ČPM, David Hrbáček střelil 371, 6 bodu a to mu na finále nestačilo. Odpoledne pak v Ostravě stříleli SM 60 leže a oba nastříleli své průměry – David Hrbáček 570 bodů a Radek Jančara 569 bodů – oba výsledky jim zajistili účast ve finále ČPM v Plzni. V neděli vyrazil do Ostravy na SM 3×20 jen David Hrbáček, který nástřelem 470 bodů na finále nedosáhl … oba naši borci tedy mají ještě možnost se do finále kvalifikovat v dalších kolech ČPM, kde by se k nim měl přidat a o finále bojovat i Štěpán Jonáš, který toto kolo vynechal.

Všem našim střelcům ze vzduchových pušek připomínáme, že v sobotu 11.5. se v Nivnici střílí další kolo Letní vzduchovkové ligy mládeže v disciplínách VzPu 30 leže a VzPu 40, nezapomeňte se s trenérem dohodnout na přihláškách …